PACKSHOT – co to jest?

Jest to zagadnienie z którym mamy styczność na co dzień! Packshot jest to nic innego jak pokazanie produktu na białym tle (zazwyczaj białym). Wykonując takie zdjęcie na potrzeby komercyjne jesteśmy w stanie w pełni odwzorować produkt i skupić pełną uwagę na jego odbiorze, gdyż dookoła nie ma nic, co mogłoby rozproszyć odbiorcę.

Jak wykonać prawidłowo wykonany packshot?

Przede wszystkim należy go dobrze, a nawet bardzo dobrze oświetlić. Każdy produkt niestety wymaga indywidualnego dostosowania świata, dlatego na początku pozostaje metoda prób i błędów 🙂 Im więcej różnych produktów będziemy praktykować, tym z większą łatwością będziemy później wykonywać wszystkie sesję, a co najważniejsze? Będziemy je przygotowywać szybciej, a jak wiadomo czas jest bardzo istotny w tej branży – czas to pieniądz! Szczegóły na temat oświetlenia przeczytasz w naszych późniejszych wpisach!

Kiedy surowe zdjęcie będzie prawidłowo wykonane, oświetlone, produkt wcześniej zostanie wyczyszczony, wówczas przekazując zdjęcia retuszerowi będzie miał on w dużym stopniu ułatwione zadanie. Często już przed wykonaniem zdjęcia tylko czyszcząc produkt jesteśmy w stanie zrobić to w 1 minutę, co może retuszerowi zaoszczędzić 5 min..

Jeśli mowa o zdjęciu na białym tle, zatem na czym polega szparowanie produktu?

Jest to wycięcie produktu z tła. Metod na wykonanie tego mamy wiele, wszystko zależy od tego jakie dostaniemy zdjęcie surowe. Możemy wykorzystać do tego pióro, lasso, różdżkę i wiele innych. W dużej mierze zależy to również od umiejętności retuszera. Więcej informacji na ten temat w kolejnych wpisach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *